جستجو
فیلترها
نتایج کاملا مشابه
Filter by Custom Post Type

در حال حاضر میلیون ها نفر از سیستم عامل iOS اپل استفاده میکنند. بی شک iOS جذاب و زیبا است و در کنار این رابطه کاربری خوب دارای امنیت نیز می باشد. هرچند اپل بنابر سیاست های خاص خود برخی محدودیت ها را در سیستم عامل آی او اس ایجاد کرده است ولی با هزاران برنامه کاربردی در اپ استور می توانید تا حدودی این محدودیت ها را رفع نمایید. اما اینها برخی افراد را راضی نمیکند و آنها به دنبال آزادی های بیشتر در سیستم عامل اپل هستند. با توجه به این موارد، این دسته از افراد به سراغ Jailbreak (جیلبریک) می روند.

 

جیلبریک چیست

 

جیلبریک چیست؟

واژه Jailbreak در واقع انجام اعمالی بر روی سیستم عامل iOS است که محدودیت های آن را از بین می برد. شما با استفاده از باگ های کشف شده در سیستم عامل اپل توسط برنامه نویسان (جیلبریکرها) این محدودیت ها را از بین می برید. یکی از مهمترین محدودیت های اپل در سیستم عامل آی او اس نصب انحصاری برنامه و بازی از App Store می باشد. (هر چند امروزه با روی کار آمدن برخی استور های جانبی تا حدودی این محدودیت رفع شده است) از دیگر محدودیت های اپل عدم پشتیبانی بلوتوث از ارسال فایل (به دلیل قانون کپی رایت) است. این محدودیت هم امروزه تقریبا به دست فراموشی سپرده شده است.

 

مزایای جیلبریک:

  • نصب برنامه و بازی با پسوند ipa از هر سورس
  • نصب و فعال سازی بلوتوث دستگاه برای انتقال فایل
  • انتقال راحت فایل با دستگاه های دیگر
  • رفع محدودیت استفاده از Cellular برای دانلود حجم های بالا

 

معایب جیلبریک:

  • ابطال گارانتی اپل (با برگشت به حالت بدون جیلبریک این مشکل رفع می شود)
  • امنیت دستگاه شما پایین می آید.
  • سرعت دستگاه پایین می آید و ممکن است باگ های عجیب مشاهده کنید.
  • نمی‌توانید به آخرین نسخه آپدیت کنید تا زمانی که آن نسخه جیلبریک شود.
  • مصرف باطری دستگاه بالاتر می رود.

 

وضعیت جیلبریک نسخه های مختلف iOS:

از نسخه اول سیستم عامل iOS که شکستن قفل اپل (جیلبریک) عرضه شد همواره دغدغه کاربران اطلاع از وضعیت جیلبریک شدن یا نشدن دستگاه در نسخه بعدی بوده است. ما در رام ایران سرویس بررسی وضعیت جیلبریک نسخه های جدید آی او اس را راه اندازی کرده ایم که میتوانید همواره بدانید کدام نسخه از سیستم عامل قابل Jailbreak می باشد و همچنین ابزار آن را نیز دریافت نمایید. [وضعیت جیلبریک]

 

Cydia چیست؟

مانند اپ استور که منبع غنی از بازی و نرم افزار برای سیستم عامل اپل است، سیدیا نیز پس از عملیات جیلبریک بر روی گوشی شما نصب می شود و از طریق آن می توانید توییک های متنوع را از سورس های مختلف نصب و استفاده نمایید. توجه کنید که هر توییک در سورس مخصوص خود می باشد.

 

جیلبریک کردن دستگاه های اپل در بسیاری از کشور ها قانونی می باشد ولی در بیشتر کشور ها یک نوع جرم است و خود اپل نیز این کار را خلاف قوانین میداند. بهتر است قبل از اقدام به جیلبریک دستگاه خود از مزایا و معایب آن باخبر باشید و دقیقا هدف خود را از این کار بدانید. اگر مشکلی با دستگاه خود ندارید و محدودیتی شما را آزار نمیدهد با دانلود فریمور اپل از سیستم عامل روان و جذاب iOS لذت ببرید.

 

آیا شما iDevice خود را جیلبریک کرده اید؟ نظرات خود را درباره Jailbreak با ما در میان بگذارید.
در بحث پیرامون این مطلب شرکت کنید

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید